זיהוי מגמות ותהליכים והבנת המציאות הישראלית בתוך קונטקסט גלובלי הינו 
הכרח בעבודתם של חברות במגזר הפרטי, בחברה האזרחית ובממשלה: 

עוד צעד אחד קטן למען חברה טובה יותר!.
 
הקמת מרכזי הכוון ותעסוקה, עבודת מו"פ, מערכות ניהול ומדידה משולבים, ניהול פרוייקטים, סקירה והשוואות בינלאומיות וייעוץ, מחקר ופיתוח של פרוייקטים רבים נוספים. 


פיתוח מודלים, מחקרי השוואה בינלאומיים ומחקרי קונספט; ניתוח ארגוני ואסטרטגי

'זהר - ייעוץ ומו"פ' הוקמה בשנת 2010 על ידי ד"ר גל זהר, שמילא מספר תפקידי מחקר ופיתוח בכירים במספר משרדי ממשלה, באקדמיה ובארגונים, תוך התמקדות במחקרים ובפיתוח של מודלים כלכליים-חברתיים. החברה עוסקת בשלושה תחומים עיקריים: א) פיתוח של מודלים כלכליים ומודלים של תעסוקה, הנשענים על התכניות והפרויקטים המתקדמים בעולם ותוך חילוץ הידע ובניית מודלים להפצה והרחבה. על בסיס מודלים אלו נכתבו כמה מכרזים זוכים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים; ב') עריכת מחקרים השוואתיים בינלאומיים ומחקרי קונספט, הנשענים על היכרות מעמיקה עם המציאות המקומית הישראלית וההקשר הבינלאומי; ג') ניתוח של נתונים ובניית BI המבוסס על ניתוח מסדי נתונים נרחבים, כבסיס לפיתוח של מדיניות ופרקטיקה. כחלק מתהליכים אלו, ד"ר זהר מעביר הרצאות בנושאים שונים כגון, מו"פ במגזר החברתי, שוק העבודה העולמי, ארגונים בינלאומיים וה-OECD, יחסים בינלאומיים במאה העשרים וגלובליזציה.

החיבור בין הכרת המציאות המקומית והבינלאומית, לצד הבנת ההקשרים הגלובליים וההיסטוריים, מאפשר פעילות מבוססת שטח מביא לקידום פרקטיקות פורצות דרך. פעילות נרחבת וייחודית זו מציבה את החברה בממשק בין מדיניות, מחקר ופרקטיקה, באופן שמאפשר ליצור השפעה מערכתית רחבה עם תוצאות מוחשיות בשטח. בין לקוחות החברה ניתן למצוא ארגונים בינלאומיים, כדוגמת UNHCR, UNDP, OECD, משרדי ממשלה רבים, עיריות ומועצות אזוריות, ארגונים ועמותות (ביניהם, ג'וינט ישראל, ההסתדרות הכללית החדשה), מוסדות אקדמאיים, חברות ביטוח, בנקים וגופים עסקיים נוספים. ד"ר גל זהר בוגר בבית הספר למדיניות ציבורית והחוג ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית, מתמחה במדיניות הכלכלית-חברתית של מדינות ה-OECD והארגון עצמו.  

שילוב ידע מהעולם כחלק מפרויקטים

אנחנו ב-'זהר - ייעוץ ומו"פ' בהובלת ד"ר גל זהר פועלים מתוך ניסיון של שנים רבות בפיתוח פרוייקטים וליווי תהליכים במטרה להבטיח לכם תוצאה אופטימלית ויישומית בקידום הפרוייקטים, חילוץ ובנייה של מודלים חברתיים-כלכליים, למידה של הניסיון הבינלאומי וייעול של תהליכי העבודה באופן שיאפשר לכל מנהל למקסם את הצלחת הפרוייקט.

היכרות עם שיטות עבודה מגוונות וניסיון של שנים המסייע לפיתוח מודלים וליישומם בשטח, תוך הצגת מגוון חלופות והבאת המודלים החדשניים ביותר מהעולם לישראל - במקביל לחילוץ מודלים מתכניות חברתיות וכלכליות לשם הרחבתם ופיתוחם.    


 סקירות השוואה בינלאומית על מדיניות ותכניות כלכליות-חברתיות במדינות ה-OECD

אנו מבצעים סקירות ומחקר יישומי לייבוא מודלים מהעולם לישראל בתחומים רבים. הלימוד מנסיונם הנצבר של חברות וארגונים אחרים מרחבי העולם מאפשר לאנשי המקצוע לפתח פרויקט טוב יותר ובכך לחסוך זמן וכסף רב אך עדיין לשמור על החדשנות.

באמצעות הכרת המציאות המקומית, ניתן לפתח פרוייקט מותאם ובכך למקסם הצלחה של אחרים למטרותינו. שיטת העבודה הייחודית המבוססת על ניסיון משולב של פיתוח וניהול עם מחקר אקדמי ברמה הגבוהה ביותר, המבטיח מידע מדוייק ביותר ובזמן המהיר ביותר. 

מובטחת לכם סקירה מקיפה, רלווונטית ומהירה במגוון תחומים, תוך חיבור לשטח


זכייה במכרזים - בתחום הכלכלי-חברתי, תעסוקה ובלמידת ניסיון בינלאומי יישומי

במהלך השנים כתבנו כמה מהמכרזים הזוכים הבולטים, תוך שימוש בניסיון בשטח, בפיתוח מדיניות, במתודולוגיות עבודה, בהכנסת מרכיבים תיאורטיים ויישומיים ושימוש בניסיון הבינלאומי הייחודי והמקיף. בין המכרזים הבולטים ביותר בהם זכינו, היו כתיבת המכרז של חברת פילת בזכייה בהפעלת מרכזי התעסוקה של החרדים (שאוחדו עם מפת"ח) בשווי של 30 מיליון ש"ח; וכתיבה (והנחייה) של צוות "ארץ עיר" ('תור המדבר') להובלת פרויקט אזורי לאיגום כלל תכניות התעסוקה בדרום בשווי של 12.5 מיליון ש"ח.

 חקר ביצועים ומדידת הצלחה

מי שצריך לקבוע את, המטרות, היעדים והמדדים להצלחה הוא מזמין העבודה. יועצים וחוקרים הינם כלי עזר בתכנון והגדרה נכונה של המטרות, היעדים והמדדים, המסייעים לקבלת החלטות אסטרטגיות בתהליכי העבודה.  

עם ניסיון בהובלה של פיתוח כמה ממערכות אחת ממערכות המדידה וחקר ביצועים הגדולה במגזר הציבורי בישראל, המשלבת CRM, ניתוח של החזר חברתי (המודל הלוגי ו-SROI) וממשק לניהול תכניות, ביחד עם שיטת העבודה המיוחדת, נוכל לאפשר את מקסום מטרות הלקוח ומציאת הפתרון הטוב ביותר.

שילוב של ידע מעשי ותיאורטי ביחד, תוך חיבור המציאות המקומית לקונטקסט גלובלי.

פרסומים ופרוייקטים אחרונים

הצגת הודעות 1 - 4 מתוך 20. הצגת עוד »


שיתופי פעולה קודמים